"Delfini" overili prvo mesto i četvrtfinale

Najbolji vaterpolisti Srbije vezali su drugu pobedu na Evropskom prvenstvu u Barseloni. “Delfini” su opravdali ulogu favorita u meč sa selekcijom Rusije, pobedivši rezultatom 11:9 i zauzeli prvu poziciju u svojoj grupi, koja donosi direktan plasman u četvrtfinale.

Izabranici Dejana Savića su vezali dva gola na početku utakmice, a potom su rivali pokazali svoje kvalitete. Rusi su u nastavku pa do odlaska na poluvreme pružali odličan otpor našem timu, u dva navrata su uspevali da izjenače rezultat, ali je gol Mandića selekciji Srbije doneo gol prednosti pred početak treće četvrtine.

Po povratku sa odmora usledio je klučni deo meča. Naš tim je dodao gas i postigao tri uzastopna pogotka za ubedljivih 9:5, posle čega nije bilo povratka za Ruse.

Trostruki strelac za Srbiju bio je Prlainović, a po dva gola postigli su Filipović i Mandić.

Poslednju utakmicu u grupi Srbija će odigrati u petak od 11 časova protiv selekcije Slovačke koja je poslednja na tabeli sa dva poraza.